کسب درآمد ارزی با حسام عالمیان

درباره حسام عالمیان بیشتر بدانید!

پس از سال ها تجربه در زمینه طراحی مدل های کسب و کار اینترنتی و پیاده سازی آن ها در ایران، چند سالی است که در زمینه کسب درآمد ارزی فعالیت میکنم. 12 سال پیش اولین سایت اینترنتی خود را ثبت کردم و الان چندین سایت پربازدید با بازدید بالاتر از 50هزار نفر در روز دارم. مسیر متفاوتی را نسبت به بقیه در پیش گرفتم که در نوع خودش بسیار جالب است.

هم اکنون مجموعه ای را تشکیل داده ام تا تجارب خودم را در قالب برگزاری دوره و وبینار های آنلاین در اختیار دیگر دوستان قرار دهم. این مجموعه با تیم قوی و به‌روزی که دارد، دوره‌های آموزشی هوشمندانه‌ای طراحی می‌کند تا کسب درآمد ارزی در ایران را گسترش دهد و افراد توانمند برای شغل‌های مدرن برای امروز و فردای کشور بسازد. افرادی که در دنیای کسب درآمد ارزی حرفی برای گفتن داشته باشد.

پلی میان آموزش و کسب درآمد ارزی

حسام عالمیان، دانشجویان خود را تا رسیدن به کسب درآمد ارزی همراهی خواهد کرد. به‌عبارتی ما معتقدیم اگرچه هر فرد متخصصی می‌تواند درآمد ارزی کسب کند، اما به دلیل شرایط ویژه اقتصادی ایران و رقابت بسیار بالا در این بازار، دست یافتن به درآمد ارزی موثر مرتبط با مهارت‌های افراد، کمی مشکل و پیچیده است. ما در کسب درآمد ارزی با حسام عالمیان تلاش داریم با پیوند زدن آموزش و تخصص با تجربه و پشتیبانی، این معضل قدیمی را حل کنیم.

خلاصه ای از مسیر متفاوتی که طی کردم

در سال 1382 در مقطع کارشناسی شروع به تحصیل در رشته مهندسی مکانیک کردم و در سال 1386 موفق به اخذ مدرک مهندسی مکانیک در طراحی جامدات شدم.

در سال 1386 بعنوان اولین ورودی های دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران، مصادف با شروع مباحث کارآفرینی و کسب و کار در ایران بود. در حین تحصیل بعنوان معاونت تامین و مدیر سازمان آگهی های بازارنامه، یکی از ویژه نامه های روزنامه دنیای اقتصاد مشغول به کار شدم.

کارشناسی ارشد کارآفرینی را با پایان نامه با موضوع طراحی مدل کسب و کار اینترنتی برای خرده فروشی های آنلاین به اتمام رساندم و شروع مسیر کاری متفاوتی رقم خورد.

با اتمام کارشناسی ارشد کارآفرینی و شروع خدمت سربازی، اقدام به طراحی مدل های کسب و کار اینترنتی نمودم. در آن سال ها به افراد و دوستان مختلفی مشاوره دادم و برای طراحی مدل کسب و کار و مدل درآمدی، ایده های ناب و متفاوتی ارائه دادم.

در حقیقت این سال ها شروع زمانی شد که علاوه بر طراحی مدل کسب و کار اینترنتی برای دیگران، خود اقدام به تست و پیاده سازی مدل های کسب و کار مختلف کردم.

سایت های مختلفی راه اندازی کردم که بعضی از آن ها را پس از راه اندازی به دیگران واگذار کردم.

نقطه عطف کاری من پس از طراحی مدل کسب و کارهای اینترنتی، یادگیری سئو از طریق مطالعه و تحقیق و بررسی و تجربه خودم شکل گرفت. در سال هایی که هنوز صحبت از سئو همانند امروز نبود، مبانی سئو را از منابع معتبر خارجی یاد می گرفتم و خود اقدام به تست و بررسی اون ها می کردم. همین امر باعث شکل گیری دانش متفاوتی برای من شد. الان دو سالی هست که تمام این تیکه های پازل را در کنار هم قرار دادم و وارد فاز بعدی مسیر شغلی خودم شدم.

گذشته کاری من با مفاهیمی مثل کارآفرینی، استارتاپ، ایده، خلاقیت، مدل کسب و کار، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی برای موتورهای جستجو عجین شده است. دو سالی هست که همه این مفاهیم را با هدف کسب درآمد ارزی کنار هم قرار دادم و توانستم به نتیجه بسیار خوبی برسم.

این نتیجه، خود شروع یک مسیر جدید برای خود من است، تا بتوانم تمام تجربیات را به کسانی که دوست دارن این مسیر را سریع تر و مطمئن تر طی کنن قرار بدم… و این مسیر جدید با راه اندازی این سایت اتفاق افتاده است. پس با من همراه باشید با کسب درآمد ارزی با حسام عالمیان.

نظرات برخی از دانشجویان

اراده آهنین های کسب درآمد ارزی